Additional information
| Air volume flow | max. 280 m³/h |
|---|---|
| Effective air volume flow | 30 – 230 m³/h |
| max. static pressure | 11000 Pa |
| Voltage | 100-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Engine power | 1,1 kW |
| Drive type | Brushless motor |
| Noise level | ca. 59 db(A) |
